Działalność Szkolnego Koła Caritas

Akcja Znicz

Dnia 1 listopada 2017 r po raz kolejny wolontariusze Szkolnego Koła Caritas – Woźniak Karolina z kl. Ib, Zelmachowicz Wiktoria z kl.Ib, Brzeziński Maciej z kl.Ic, Podlaszewska Wiktoria z kl.Ic, Pielacińska Dagna z kl.Id, Tetera Wiktoria z kl.Id, Krawczyk Aleksandra z kl.IIe – brali udział w Akcji Znicz na kołobrzeskim cmentarzu. Uczniowie kwestowali na rzecz Hospicjum domowego. Pragnę serdecznie podziękować za życzliwość, dobroć serca, poświęcony czas. Podziękowania kieruję również do Drogich Rodziców, którzy wyrazili zgodę na udział swoich dzieci w Akcji. Pozdrawiam i serdecznie zapraszam już teraz na wiosenną Akcję Pola Nadziei. Teresa Szczepaniak opiekunka Szkolnego Koła Caritas.

„Kup Pan szczotkę”

Poznańska Fundacja Redemptoris Missio działająca od 1992 r organizuje wiele akcji aby pomóc najuboższym z krajów afrykańskich min. Kenii, Kamerunu. W tym roku Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole od 15 lat dołączyło się do akcji „Kup Pan szczotkę” w wyniku której zebraliśmy ok 160 szczoteczek i 70 past do zębów. Paczkę wysyłamy do Poznania a stamtąd wraz z innymi potrzebnymi rzeczami drogą morską dotrze do Afryki. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby najuboższych. Pozdrawiam Teresa Szczepaniak.

Szkolne Koło Caritas zaczęło swoją działalność w marcu 2003 roku. Jako patronkę wybraliśmy Św. Faustynę Kowalską. Każdego roku w SKC pracuje ok. 30 wolontariuszy. Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest Pani Teresa Szczepaniak.

Naszą podstawową działalnością jest prowadzenie świetlicy dla dzieci z ubogich rodzin. Dla tych dzieci organizujemy pomoc w nauce, zbiórki przyborów szkolnych, słodyczy, organizujemy różne konkursy.

Każdego roku uczestniczymy w dwóch akcjach charytatywnych organizowanych przez Stowarzyszenie „Victoria” w Kołobrzegu: akcja „Pola Nadziei” oraz Kwesta na Kołobrzeskim cmentarzu, na rzecz ludzi chorych na nowotwory.

Od wielu lat wspomagamy budowę hospicjum w Kołobrzegu. CO roku organizujemy w szkole „Dzień Papieski” podczas którego zbieramy fundusze, na rzecz wybranej osoby.

W grudniu każdego roku organizujemy „Między Szkolny Dzień Wolontariusza” na który zapraszamy, na który zapraszamy wolontariuszy z całego powiatu.

Dwa razy w roku uczestniczymy w warsztatach i rekolekcjach organizowanych dla SKC.

Praca wolontariuszy doceniana jest przez Dyrekcję Szkoły i nauczycieli.