Profile klas

W ROKU SZKOLNYM 2022/ 2023

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

PROFIL HUMANISTYCZNO – PSYCHOLOGICZNY Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM OBCYM
W tej klasie uczą się osoby, które interesuje ludzka psychika, chcące zgłębiać tajniki umysłu ludzkiego, badać mechanizmy ludzkich zachowań, rozwinąć umiejętności interpersonalne, lepiej rozumieć siebie i innych, a także lubią literaturę i języki obce. Klasa jest objęta Honorowym Patronatem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Tutaj nie tylko poszerzysz swoją wiedzę humanistyczną, poznasz podstawy pedagogiki, psychologii rozwojowej i społecznej, nauczysz się rozpoznawać potrzeby swoje i innych, ale także będziesz mógł uczestniczyć w ciekawych zajęciach i warsztatach organizowanych we współpracy z wyższymi uczelniami psychologicznymi i Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną.

język polski, język angielski, historia

elementy psychologii i pedagogiki,

Kierunki studiów:
psychologia, kryminologia, pedagogika, socjologia, resocjalizacja, filozofia, filologia polska, angielska, niemiecka, oligofrenopedagogika, historia, administracja, komunikacja społeczna, stosunki międzynarodowe, public relations, coaching, zarządzanie zasobami ludzkimi

PROFIL HUMANISTYCZNO – MEDIALNY Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM OBCYM

W tej klasie uczą się osoby, które są pasjonatami książek, filmów, malarstwa, muzyki, teatru, dziennikarstwa czy historii, chcące realizować swoje artystyczne pasje oraz interesują ich nowe media, stosunki społeczne i języki obce. Ta klasa pozwoli na rozwinięcie zainteresowań humanistycznych i wprowadzi w świat mediów. Tu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w szkolnej gazecie „Łomot”, Dyskusyjnym Klubie Filmowym, telewizji szkolnej Sienkiewicz TV oraz kole teatralnym „Moralitet”. Tu masz szansę realizować swój talent w licznych konkursach literackich czy historycznych oraz rozwijać kreatywność podczas wieczorków poetyckich.

język polski, język angielski, historia

warsztaty medialne

Kierunki studiów:
medioznawstwo, kulturoznawstwo, filozofia, filologia polska, angielska, niemiecka, dziennikarstwo, historia, prawo, politologia, filmoznawstwo, studia artystyczne, stosunki międzynarodowe, administracja, europeistyka, zarządzanie kulturą, public relations, wiedza o teatrze, edytorstwo, animacja kultury

PROFIL POLITECHNICZNY Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM OBCYM
W tej klasie uczą się osoby, które mają ścisły umysł, lubią rozwiązywać matematyczne łamigłówki, godzinami pracują przy komputerze, interesują sie mechatroniką bądź architekturą. Ta klasa pozwoli rozwijać pasję poznawania otaczającego świata poprzez wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Nauki i Techniki „Spektrum” w Berlinie. Poszerzy wiedzę w matematyczno–fizycznych laboratoriach, warsztatach i wykładach prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni technicznych. Każdy przekona się, że matematyka może być fascynująca i przyjemna! Nowością w tej klasie jest grafika komputerowa – realizowana w ramach Koła 3D.

matematyka, język angielski, fizyka

warsztaty techniczne

Kierunki studiów:
informatyka, matematyka, fizyka, geografia, mechanika, budownictwo, mechatronika, energetyka, telekomunikacja, elektronika, architektura, turystyka, ekonomia, automatyka i robotyka, inżynieria, grafika komputerowa

PROFIL BIOLOGICZNO – CHEMICZNY
W tej klasie uczą się osoby, które lubią zajęcia laboratoryjne, doświadczenia i obserwacje biologiczno-chemiczne, chcą odkrywać tajniki przyrody i leczyć w przyszłości rośliny, zwierzęta lub ludzi. Profil tej klasy pozwoli na poznanie świata wielkości mikro i makro. Tu uczniowie biorą udział w ciekawych zajęciach laboratoryjnych dzięki współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, Uniwersytetem Szczecińskim, UMK w Toruniu. Samodzielnie wykonują doświadczenia, prowadzą obserwacje, analizują i interpretują dane eksperymentalne pod czujnym okiem wykładowców akademickich. Tu jest okazja poznania świata przyrody dzięki wycieczkom edukacyjnym. W tej klasie uczniowie zapoznają się z zagadnieniami ratownictwa medycznego.

biologia, chemia, język angielski

Kierunki studiów:
medycyna, farmacja, stomatologia, biotechnologia, ekologia, kosmetologia, ochrona środowiska, dietetyka, położnictwo, pielęgniarstwo, leśnictwo, weterynaria, inżynieria biomedyczna

TECHNIKUM ZAWODOWE

TECHNIK INFORMATYK

W tej klasie uczą się osoby, które interesują nowoczesne technologie, chcą poznać komputery „od podszewki” i zdobyć kwalifikacje w prestiżowym zawodzie przyszłości. W tej klasie rozwinąć można wyobraźnię w Kole Robotyki. Nowością tego profilu jest grafika 3D, nauczanie modułowe i możliwość wykorzystywania iPADÓW na lekcjach. Tu uczymy się montowania i eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, projektowania baz danych i administrowania nimi, tworzenia stron www, aplikacji internetowych. Każdy ma możliwość zdobycia certyfikatu CISCO, Microsoft, Novel, ECDL.

Przedmioty uzupełniające:
zawodowy język angielski

Kierunki studiów:
informatyka, mechatronika, telekomunikacja, automatyka i robotyka, elektrotechnika, inżynieria biomedyczna, marketing, energetyka, logistyka, teleinformatyka.

* Zasady rekrutacji są umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce „Rekrutacja”.