Baza Szkoły

Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza znajduje się w zachodniej dzielnicy Kołobrzegu. Na ogrodzonym terenie o pow. 2,034 ha znajduje się: szkoła, sala sportowa, internat, kuchnia z jadalnią i kotłownia. W szkole znajduje się 30 sal lekcyjnych, w tym: 4 pracownie komputerowe, 5 pracowni języków obcych i 3 pracownie specjalistyczne ( biologia, chemia, fizyka ). 

Pracownie komputerowe…

są wyposażone w sprzęt najnowszej generacji: telewizory, odtwarzacze DVD, wideoprojektory, kamery internetowe, kamery cyfrowe, drukarki, skanery i aparaty cyfrowe.

 

  
 

Sale lekcyjne i gabinety do języków obcych…

są bogato wyposażone w pomoce naukowe , dydaktyczne oraz sprzęt audiowizualny, w tym również telewizory z połączeniem satelitarnym.

 

  
 

Szkolny Ośrodek Biblioteczno – Informacyjny…

obejmuje bibliotekę i czytelnię. W bibliotece do dyspozycji uczniów i nauczycieli jest 15,000 woluminów, w tym 320 encyklopedii, leksykonów, słowników. Biblioteka jest wyposażona w komputery, telewizor oraz nagrywarkę DVD. W czytelni jest 10 stanowisk komputerowych i 8 stanowisk, przy których można przejrzeć materiały z biblioteki, przygotować referat, przeczytać prasę, odrobić lekcje.

 

 

Gabinety specjalistyczne…

biologia, fizyka i chemia, bogato wyposażone w środki dydaktyczne oraz multimedialne – telewizory, wideo, wizualizer i komputery podłączone do sieci Internet.

 

  
 

Stołówka szkolna na ok. 240 miejsc.

  
 

Boisko szkolne…

Od 29 marca 2010 r. Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza dysponuje kompleksem nowoczesnych boisk sportowych – zrealizowanych w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”

 

  

Zaplecze sportowe

szkoła dysponuje pełnowymiarową salą sportową, siłownią wyposażoną w nowoczesny sprzęt sportowo-rekreacyjny oraz sauną.

   

Skip to content