Henryka 2016 w kategorii Przyjaciele szkoły otrzymali
Barbara i Robert Gauerowie

Statuetkę Przyjaciele Szkoły chcemy wręczyć LUDZIOM niezwykłym,których hojność, otwarte serca,
szerokie horyzonty i zrozumienie dla młodych ludzi są powszechnie znane- bo nie tylko nam pomagają. Nasza szkoła zawdzięcza IM wychodzący już od prawie 20 lat „Łomot”,
który bez przesady można nazwać forum naszej szkoły. Wszystkich zasług nie sposób wymienić. Jesteśmy jak stare dobre małżeństwo, które wspólnie wychowuje dzieci i to nie tylko własne.

Henryka 2016 w kategorii Osobowość Szkolna otrzymał Szczepan Czaplewski

Siłą każdej szkoły są uczniowie. Im bardziej twórczy, niepokorni, kreatywni, ciekawi świata – tym lepiej. Może niełatwo z nimi pracować, ale satysfakcja – bezcenna! Dlaczego ? Bo to młodzi ludzie, niezwykle zdolni – tak jak nasz LAUREAT – twórca autorskich tekstów i muzyki, niepokonany interpretator poezji i w ogóle fajny chłopak.

Henryka 2016 w kategorii Wyjątkowy Rodzic otrzymała
Marzenna Jagiełło

Wszyscy wiedzą, że dobra szkoła to ta, w której rodzice współpracują z nauczycielami
i odwrotnie. Czasami zdarzają się tacy rodzice, którzy oddają szkole nie tylko czas, ale i serce. Którzy zapisali się w naszej pamięci jako wyjątkowi, oddani i wyrozumiali. I tak jest właśnie w tym przypadku.

Henryka 2016 w kategorii Super! Absolwent otrzymał
Krzysztof Pyzia

Nauczyciel wychowawca żyje tak długo, jak długo wspominają go uczniowie. Ale są uczniowie, których nauczyciele wspominają do końca swoich dni. Nasz LAUREAT raczej marzył o tym, aby zostać prezydentem, a w każdym razie, aby podjąć działalność polityczną. Cieszę się, że zrozumiał, że jego miejsce jest gdzie indziej. Wykorzystał łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem. Dziś pracuje w Radiu Zet i właśnie wydał swoją trzecią książkę.

Henryka 2016 w kategorii Belfer Roku otrzymał
Norbert Frańczuk

Oto kategoria, która budzi najwięcej emocji. Jest wyrazem uczniowskiej sympatii i szacunku. Nasz Laureat spełnia wszystkie te wymagania. Budzi sympatię, bo rozumie młodych ludzi. Szacunek, bo potrafi być mistrzem dla swoich uczniów. I podziw, bo w trudnym świecie pozostaje autorytetem godnym naśladowania.

Nagrodę Specjalną – Super! Henryka 2016 otrzymał
Janusz Gromek

Oto nagroda specjalna, można by rzec, – dla ojca założyciela. Dla PIERWSZEGO DYREKTORA, który nadał szkole imię, nie tylko Sienkiewiczowskie, ale mimowolnie swoje własne. Do dziś walczymy, by chodzić do „Sienkiewicza”, a nie do „Gromka”. Nagroda specjalna dla TEGO, który przyjął do pracy ponad połowę z nas.