Henryki

Rok 2016 został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza. Aby uczcić ten fakt Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne postanowiły ustanowić nowe, szczególne wyróżnienie, które ma być swoistego rodzaju hołdem złożonym naszemu patronowi, jednemu z najwybitniejszych Polaków, nobliście i ulubieńcowi narodu. Statuetka Henryk- bo o niej tu mowa- ma być najwyższym szkolnym wyróżnieniem przyznawanym podczas szczególnie ważnych dla nas jubileuszów. W ten sposób chcemy podziękować wielu osobom i instytucjom za ich wkład w dobre imię szkoły oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku w środowisku. Inaugurację przyznawania Henryków rozpoczynamy 5 grudnia 2016 roku podczas Gali Sienkiewiczowskiej w Regionalnym Centrum Kultury, podczas której zostaną wręczone Henryki 2016 w kategoriach: Przyjaciel Szkoły, Super! Absolwent, Osobowość Szkolna, Wyjątkowy Rodzic, Belfer Roku, a także nagroda specjalna: Super! Henryk. Jest to również wyśmienita okazja, aby zintegrować środowisko związane ze szkołą, spotkać się z wieloma osobami wspierającymi jej rozwój, podziękować przyjaciołom, a także- mamy nadzieję – poznać nowych, bo jak pisał Henryk Sienkiewicz: Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory.